הרשם/ התחבר

חיפוש

מטחנת קפה

מחפשים מטחנת קפה? יש לנו כמה טיפים בשבילכם

׳מכורי קפה׳ מכירים מקרוב את הרעש הקסום של טחינת הקפה, לצד הארומה הממלאת את החלל. כן, זהו טקס מהנה שחוזר שוב ושוב מידי בוקר בעת הכנת הקפה, ולכן אם כבר משקיעים בטקס טחינת הקפה, כדאי לבצע את הרכישה הטובה ביותר, כזאת שתתאים לצרכים האישיים שלכם.

לפני שנתחיל, נסביר כי קיימים בשוק מגוון סוגים של מטחנות לקפה, וההיצע הרב יכול מעט לבלבל. זו הסיבה שהבאנו כאן את כל הדגשים והטיפים לבחירת המטחנה המתאימה ביותר לשימוש האישי.

המטחנות הנפוצות – חשמליות או ידניות

בבואנו לבחור מטחנת קפה, נתקל בשני סוגים נפוצים – חשמלית או ידנית. כמובן שההבדל בין השניים הוא הנוחות. יש שיגידו שמטחנה חשמלית היא הטובה ביותר, כיוון שלוחצים על כפתור והמכונה טוחנת, ויש שיגידו שהטחינה הידנית היא חלק מטקס הכנת הקפה. מובן שמטחנות קפה חשמליות יפיקו תוצאה טובה יותר והן יתאימו לאנשים שמחפשים נוחות גבוהה. לעומת זאת, מטחנות ידניות, יתאימו למי שנהנה מטקס הכנת הקפה וגם למי שטוחן כמויות קטנות של קפה בכל פעם.

מטחנת קפה המאפשרת לקבל מספר שלבי טחינה

לעובי הטחינה יש משמעות לאיכות הקפה שתוכלו להפיק לאחר הטחינה. חשוב לבחור מטחנת קפה מאפשרת לקבל מספר שלבי טחינה, כלומר רגיל (כמו אבקה), בינוני וגס. קפה פילטר לדוגמה, דורש טחינה גסה יותר בעוד  פולים רגילים או קפה שחור דורשים טחינה דקה יותר. דבר נוסף, בדקו אם ניתן לכוון את רמת הטחינה.

סוגי הלהבים במטחנת הקפה

ישנם סוגים שונים של סכינים ההופכים את הפולים לאבקה, הכירו את הסוגים הנפוצים:

סכינים קוניות – זהו הסוג הטוב ביותר למטחנות קפה ביתיות ומתאים לשימוש במכונת קפה קטנה יחסית ולמי שרוצה לקבל טחינה עקבית בכמויות קטנות.

סכינים ישרות – כאן אנחנו עולים דרגה מבחינת איכות ומקצועיות. סכינים ישרות נחשבות למקצועיות ומאפשרות לקבל קפה טחון בכמויות גדולות יחסית ובצורה עקבית. סכינים אלה מחממות מעט את הקפה וכך שומרות על הטעמים שלו. הן יתאימו למכונות קפה גדולות יחסית.

סכיני ברזל או קרמיים – גם החומר ממנו עשויים הלהבים משפיע על איכות המטחנה. הסוגים הנפוצים הם סכינים קרמיים או מברזל, כאשר שני הסוגים נחשבים לטובים, אך הקרמיים נחשבים ליותר עמידים לאורך זמן.

עוצמת הטחינה

עוד פרמטר שיש לקחת בחשבון הוא עוצמת המטחנה, כלומר עד כמה מהר הטחינה של הקפה מתבצעת. נסביר כי עוצמת המטחנה נקבעת בהתאם להספק החשמל של המנוע, ולכן יש לבדוק את העוצמה טרם הרכישה. במידה ועושים שימוש רב במטחנה (לדוגמה משרד גדול עם הרבה עובדים), העדיפו לרכוש מטחנה בעלת הספק חשמלי גבוה, אך אם השימוש הוא ביתי ולא רב, אפשר להסתפק במכונה בעלת הספק נמוך יותר. עם זאת, כדי לוודא שהמטחנה בעלת הנעה ישירה כדי שתפיק את העוצמה המירבית.

רכשו עכשיו

2
    2
    העגלה שלך

    חייגו עכשיו